Про кафедру

15 грудня 2017 року відбулися урочисті збори викладачів, студентів, випускників Факультету права, гуманітарних і соціальних наук, присвячені 20 річниці утворення в університеті кафедри «Правознавства» і початку підготовки студентів-юристів у Кременчуці.

В урочистостях взяли участь проректор з науково-педагогічної роботи та новітніх технологій в освіті Сергієнко С.А., декан факультету Поясок Т.Б., ветерани кафедри «Правознавства» Гайкова Т.В., Мінько Т.О., Хмарук Ю.С., адвокат Ульянов Р.А., колишні студенти-юристи першого набору 1998 року, представники міських органів внутрішніх справ,  викладачі різних кафедр факультету, студенти.

До присутніх з привітальним словом звернувся проректор Сергієнко С.А., який за дорученням ректорату нагородив медалями університету та почесними грамотами колишніх та діючих працівників кафедр Галузевих юридичних наук та Теорії, історії держави та права, що безпосередньо брали участь у становленні та розвитку юридичного напряму підготовки.

Зі спогадами про перші кроки нового напряму виступили Литвиненко Д.А., Гайкова Т.В., Ульянов Р.А., Хмарук Ю.С., представник першого набору студентів адвокат Дерев’ягіна Є.

Привітали колег і викладачі інших кафедр факультету. Зокрема дуже щирим і зворушливим було привітання викладачів кафедри Педагогіки, психології і філософії.

За період, який пройшов від першого набору, Кременчуцьким національним університетом випущено майже 2000 юристів. Багато з них працюють юристами в нашому місті на підприємствах, в установах, органах державноївлади, правоохоронних органах.

Тільки серед тих, хто першими одержали дипломи юристів у нашому університеті в 2001 році: суддя Фадєєва С., адвокати Дерев’ягіна Є., Пузь Ю., Потиляк Є, Гонтар В., Булитко А., Шмельов М., Покотило Ю., Юхно К., нотаріуси Дощенко О., Проботюк Ю., помічники нотаріуса Ведула Л., Качан Л., працюють у прокуратурі Варава А., Руднєва Я., в поліції – Волощук А., в ОРАЦС – Коваль М., Лазоренко Н., Державній виконавчий службі – Дусмурадова Л., юрисконсультами  працюють Лободенко С., Полоненко О., Лисова О., Білаш Е, Кулик А., Сумцова Е, Лазоренко А., Мандригеля Р., Захарченко Р., Артюх Ю., Куринна А., директорами підприємств стали Пащенко О., Коваль Л. Серед наших перших випускників був і суддя Лободенко А., який трагічно загинув у 2014 році.

З 2001 року в нашому університеті було розпочато прийом студентів-правознавців також і за освітнім рівнем «бакалавр», а з 2015 - і за рівнем «магістр».

Переважна більшість студентів вже сьогодні заявляє про свою активну життєву позицію. Високий рівень знань виявляють студенти Авдєєв Ярослав, Яровий Кирило, Савічева Марія, Степаненко Ростислав, Біленька Катерина, Ляшко Валерія та інші.

Юридичний напрямі зараз має перспективу. Про його визнання свідчить проходження університетом акредитації на підготовку правознавців-магістрів, бажання студентів і викладачів підвищувати свій професійний рівень.

З привітаннями на заході виступили і нинішні студенти-юристи. Зокрема продемонструвавши використання набутих практичних знань та навичок у відтвореній сцені судового розгляду корупційної справи.