Історія кафедри

21 серпня 1997 року був створений Кременчуцький державний політехнічний інститут. У тому ж році, 15 грудня в його структурі була створена кафедра «Правознавства» і відкритий юридичний напрям освіти. На той час він був єдиний в Полтавській області.

У 1998 році відбувся перший набір студентів юристів. Очолив кафедру заслужений юрист України Дзябенко Олексій Федорович, який керував нею до 2013 року. Для підготовки юристів у ті роки було запрошено старшими викладачами керуючих працівників усіх напрямів юридичної діяльності. З великою шаною маємо зазначити колишнього заступника прокурора міста Поповича З.Ю., суддю Нестеренко С.Г., адвоката Пшеничного О.Л., начальників управлінь юстиції Проценко Н.К. і Даценко Л.Є., колишнього ст. помічника прокурора міста Рябих Т.Х., колишнього старшого слідчого Шаповала В.Д., кандидатів наук Литвиненка Д.А., Павліченка П.П. та інших.

У 2000 році, у зв’язку зі створенням юридичного факультету, кафедра була реорганізована в кафедру “Загальноправових дисциплін”, правонаступницею якої з травня 2003 року є кафедра “Теорія, історія держави та права”. Пізніше вона стала складовою частиною реорганізованого «Факультету Права, гуманітарних і соціальних наук». 

З вересня 2013 року кафедру очолив кандидат юридичних наук, доцент Шаповал Валерій Дмитрович.